پاپ سابق: خداوند گفت استعفا دهم

sezar800

پاپ بندیک در اولین مصاحبه ی خود پس از کناره گیری از مقام پاپ با خبرگزاری کاتولیک زنیت سکوت چند ماهه خود را با ادعایی عجیب شکست.

به گزارش رسا، وی در این مصاحبه ادعا کرد، استعفای وی در ماه فوریه دستور الهی بوده است و وی این دستور را طی یک مکاشفه‎ی عرفانی از خداوند دریافت کرده است. این پاپ ۸۶ ساله که در ۶۰۰ سال گذشته اولین پاپی بود که خود استفعا داد در پاسخ به این سوال که چه چیز وی را مجبور به استعفا و خانه نشینی کرده است گفت: "خداوند به من فرمان داد."
وی افزود: "این مکاشفه ماهها به طول انجامید. اکنون با مشاهده ی کاریزمای پاپ جدید به حکمت خداوند در درخواست از من برای کناره گیری پی می برم." همچنین وی در آخرین سخنرانی خود در سال گذشته گفت که با تصمیم بازنشستگی و رفتن به صومعه‌ای در پشت دیوارهای واتیکان، کلیسا را ترک نخواهد کرد و خدا از وی خواسته تا خود را وقف یک زندگی آرام همراه با دعا و تامل کند.
به گفته ی روزنامه گاردین انگلیس یکی از مقامات ارشد واتیکان صحت این گزارش را تائید کرد و گفت: "گزارش خبرگزاری زنیت معتبر است. این گزارش به درستی فرآیند عرفانی که بندیک را مجبور به استعفا کرده است شرح داده است." این درحالیست که ادعاهای جدید پاپ بندیک کاملا با توضیحات وی به کاردینال ها در زمان اعلام استعفا مغایر است. وی به کاردینال ها گفته بود که به دلیل کهولت سن و ضعف بدنی، بیش از این قادر به حضور در این منسب نیست. اما برخی کارشناسان علت اصلی این استعفا را نه الهامات الهی و نه کهولت سن بلکه رسوایی های اخلاقی و کودک آزاری های وی می دانند که در ۷ سال گذشته تیتر اول خبرگزاری های جهان بود.
/ 0 نظر / 42 بازدید