دستان همیشه خیس

داروهای آنتی کولیزژیک (نظیر آتروپین) برای مدتی امید بخش به نظر می رسیدند، ولی این داروها عوارضی نظیر خشکی دهان، مشکلات ادراری و حتی افزایش خطر حملات قلبی را نشان دادند.
رایج ترین محلول موضعی، Drysol نام دارد. این لوسیون برای کاهش تعریق زیر بغل اثر بهتری دارد، ولی برای بهبود تعریق دست ها محدودیت دارد. برخی از انواع محلول های تجارتی نظیر Maxim هم در دسترس است که به دلیل PH بالاتر، کمتر باعث تحریک پوست می شوند.
بیماران قبل از این که به سراغ گزینه آخر یعنی جراحی بروند، باید این روش ها را امتحان کنند.

www.sezar800.blogfa.com

همچنین دستگاهی با نام تجارتی Drionic ساخته شده که این دستگاه با ارسال جریان برق به دست ها، غدد عرق را از کار می اندازد.
بیمار برای رسیدن به نتیجه مطلوب، باید به دفعات از این دستگاه استفاده کند.
موثرترین و دایمی ترین روش برای درمان این حالت، جراحی است.
در گذشته جراحان برای درمان این بیماران، عصب سمپاتیک را در نقطه ای قطع می کردند.
این روش مشکلات فراوانی نظیر مدت زمان طولانی عمل، طولانی بودن دوران ناتوانی و نقاهت پس از عمل، درد و نیز عوارض جانبی بسیاری به همراه داشت.
در طی 10 سال گذشته روش های جراحی بسیار ظریفی ابداع شده که با برش های بسیار کوچک انجام می شود و بیمار 2 ساعت پس از عمل از بیمارستان مرخص می شود.
این روش ها بسیار مفید، دایمی و دارای عوارض بسیار کمی هستند و به دلیل برش بسیار کوچک برای جراحی، از لحاظ زیبایی هم مشکلی برای بیمار ایجاد نمی کنند.

/ 1 نظر / 10 بازدید
فاطمه

سلام [لبخند][گل] اندیشه!! راستش فکر کردم دختری! آخه اسم یکی از دوستام اندیشه هستش چه جالب اندیشه هم اسم دختره هم اسم پسر! نمیدونستم[خجالت] این مطلبت راجبه دستان همیشه خیس برام مفید بود...چون یکی از شاگردام همیشه دستاش خیسه و من نمیدونستم واسه چی اینطوریه!! موفق باشید یا حق